Hikayemiz

Nordik’e hoşgeldiniz… Burası Kuzey Avrupalıların doğa ile bütünleşerek buldukları mutluluk felsefesinden ilham alan, doğanın gücünden yararlanarak sizi daha mutlu hissettirecek, zihninizi ve bedeninizi besleyecek ürünler üretmeyi amaçlayan bir doğa dükkanı…

 

Nordik olarak doğa ile bütünleşme maceramıza sizleri de ortak etmek istedik. Çünkü doğal ve temiz içerikli ürünlerin cildinizi besleyip ışıldatırken aynı zamanda zihninizi ve bedeninizi yenileyerek sizi mükemmel bir içsel dengeye ve en önemlisi daha mutlu bir felsefeye kavuşturacağına inanıyoruz.

Doğa'dan gelen bir hikaye

Nordik’in hikayesi kurucuları Burcu ve Ömer’in pandemi döneminde köye taşınması ve köy hayatında yaşarken yaşadığı doğa deneyimini sizlere sunma isteğiyle başladı. Nordik adı ise Burcu’nun Norveç’te yaşadığı sıralarda, Nordik insanlarının neden mutlu olduğunu anlamaya çalışırken zamanı yavaş yaşadıklarını, kendilerine ne kadar zaman ayırdıklarını, ritüellerine ne kadar önem verdiklerini ve en önemlisi doğayla sürekli iç içe olduklarını gözlemlemesiyle oluştu.

ürünler

Nordik olarak cildinize sürdüğünüzün ve soluduğunuzun, yedikleriniz kadar önemli olduğuna inanıyoruz; bu nedenle ürünlerimizi yaratırken kesinlikle doğal ve organik olmayan hiçbir bileşene yer vermiyoruz!

 

Ürünlerimizde size doğanın en saf ve doğal halini yaşatmak, hem aromaterapik hem de  terapötik etkilerinden yararlanmak için  yalnızca %100 saf uçucu yağları ve soğuk sıkım sabit yağları kullanıyoruz. Ürünlerimizi bilimsel literatürden elde ettiğimiz bilgileri kurucuların bilimsel birikimlerinin süzgecinden geçirerek hazırlıyor ve sizlere saf bitki gücünden oluşan seriler oluşturuyoruz. Vücudumuzun bir bütün olduğunu ve cildi beslediğimizde, zihni beslediğimize inanıyoruz.


Ürünlerimizde kesinlikle Paraben, SLS, Sülfat, yapay renk ve sentetik kokulara yer vermiyoruz

Tüm Nordik Ürünleri, Kandıra’daki bir köyde GMP şartlarında, Sağlık bakanlığı mevzuatlarına uygun bir şekilde laboratuvarımızda formüle edilmekte, ve etiketlenmektedir.