hakkımızda

mutlu bir felsefe

Nordik Aromaterapi ’ye hoşgeldiniz… Burası Kuzey Avrupalıların doğa ile bütünleşerek buldukları mutluluk felsefesinden ilham alan, doğanın gücünden yararlanarak sizi daha mutlu hissettirecek ve ruhunuzu besleyecek ürünler üretmeyi amaçlayan bir doğa dükkanı…

Biz Ömer ve Burcu, Nordik Aromaterapinin kurucuları, İstanbul’daki işlerini ve evlerini bırakıp köye taşınmış yeni evli bir çiftiz.  Doğa ile bütünleşme maceramıza sizleri de ortak etmek istedik. Çünkü doğal ve temiz içerikli ürünlerin cildinizi besleyip ışıldatırken aynı zamanda zihninizi ve bedeninizi yenileyerek sizi mükemmel bir içsel dengeye ve en önemlisi daha mutlu bir felsefeye kavuşturacağına inanıyoruz.

Peki Biz Kimiz ve Hikayemiz Nasıl Başladı? Neden Nordik?

Şehirden köye, modernden doğala göçen bir çiftin, iki genetik mühendisinin hikayesi…

 

Merhaba Ben Burcu, size eşim Ömer ile Nordik Aromaterapiyi neden kurduğumuzdan bahsetmek istiyorum.  Ömer ve ben ikimiz de farklı okullarda Genetik okumuş ve Biyoteknoloji alanında yüksek lisans yaparken tanışmış bir çiftiz. Nordik aromaterapinin hikayesi biz fark etmesek de, bulduğumuz her boş zamanı doğaya kaçarak değerlendirdiğimizde başladı. Birbirimize ve doğaya aşık olduğumuzda…

Kaygılarım ile verdiğim savaşın tam da ortalarında 3 aylığına Norveç’e gittim. Doğduğundan beri İstanbul şehir kaosunun tam içinde yaşamış ben için doğa ile iç içe, kaygısız ve mutlu yaşam elbette ki çok etkileyiciydi! Norveç’te, Nordik insanlarının neden mutlu olduğunu anlamaya çalışırken zamanı yavaş yaşadıklarını, kendilerine ne kadar zaman ayırdıklarını, ritüellerine ne kadar önem verdiklerini ve en önemlisi doğayla sürekli iç içe olduklarını gözlemledim.

 

Bu arayışlar ve felsefi sorgulamalar beni nihai olarak Aromaterapi ile tanıştırdı. Pandemi döneminde eşimle birlikte bu sorgulamalarımız hızlandı. Ardından şehir hayatının kaosunu ve endişelerini arkada bırakmayı hedefleyerek İstanbul’dan Kocaeli Kandıra’da bir köye taşındık. Yeni köyümüzde doğanın mucizeleri ve kuş sesleri eşliğinde sizlere doğanın özünden ürünler getiriyoruz. Burada doğa ile bütünleşirken, doğaya saygı ve sevgi ile doğal ürünler üretiyoruz. Sizlere minik ritüeller sunarak daha mutlu bir felsefeye adım atmanız için sizi çağırıyoruz!

Nordik Aromaterapi

Cildinize sürdüğünüzün ve soluduğunuzun, yedikleriniz kadar önemli olduğuna inanıyoruz; bu nedenle ürünlerimizi yaratırken kesinlikle doğal ve organik olmayan hiçbir bileşene yer vermiyoruz!

Ürünlerimizde size doğanın en saf ve doğal halini yaşatmak, hem aromaterapik hem de  terapötik etkilerinden yararlanmak için  yalnızca %100 saf uçucu yağları ve soğuk sıkım sabit yağları kullanıyoruz. Ürünlerimizi bilimsel literatürden elde ettiğimiz bilgileri bilimsel geçmişimizin de süzgecinden geçirerek hazırlıyor ve sizlere saf bitki gücünden oluşan seriler oluşturuyoruz. Vücudumuzun bir bütün olduğunu ve cildi beslediğimizde, zihni beslediğimize inanıyoruz.

Ürünlerimizde kesinlikle Paraben, SLS, Sülfat, yapay renk ve sentetik kokulara yer vermiyoruz

Tüm Nordik Ürünleri, Kandıra’daki küçük bir köyde kurduğumuz atölyemizde bizim tarafımızdan tasarlanmakta, formüle edilmekte, ve etiketlenmektedir.

founders

kurucular

Burcu Taluğ Taştan

2016 yılında Yeditepe Üniversitesi Biyomühendislik bölümünü bitirdim. 2019 yılında Acıbadem Üniversitesi Biyoteknoloji bölümünde yüksek-lisans yaptım. Yükseklisans sırasında ve devamında sürekli olarak aromaterapi üzerine bilgi dağarcığımı geliştirdim. Arometerapinin bilimsel altyapısını ülkemizde yaygınlaştırmak istiyorum.​

Ömer Faruk Taştan

2016 yılında İstanbul Üniversitesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünü bitirdim. 2017 yılında bal arılarının ölümünü azaltmak üzere geliştirdiğim ürünle Forbes 30 yaş altı 30'a seçildim. 2019 yılında Acıbadem Üniversitesi Biyoteknoloji alanında yüksek-lisansımı bitirdim. Şu an Gebze Teknik Üniversitesi'nde Bitki Biyoteknolojisi alanında doktora çalışmalarımı yapmaktayım.

İlk Siparişine Özel %10 indirim